ВИСТАВКА «ЗБЕРЕЖЕНО В УКРАЇНІ»

UkraineMuzeum
   Пам’ятки греко-скіфського мистецтва з колекції Національного музею історії України надихають своєю позачасовою красою. Ці артефакти, створені понад два тисячоліття тому, врятовані Україною та захищені її хоробрими воїнами.
   На виставці «Збережено в Україні» представлені речі, виконані у звіриному стилі, унікальне бронзове навершя із зображенням скіфського бога Папая. Найвразливіші шедеври греко-скіфського мистецтва, серед яких – і легендарна пектораль з кургану Товста Могила, на час війни представлені якісними копіями.
   Вишуканий керамічний посуд, виготовлений грецькими майстрами, демонструється у Скарбниці музею вперше.
Скіфи та давні греки вірили в різних богів. Найбезстрашнішим із грецьких богів був Арес – бог війни. Ім’я бога війни давніх скіфів нам невідоме, проте ми знаємо, що його символами були дикий кабан та скіфський меч.

   За свідченнями давніх авторів, у VI ст. до н. е. скіфи перемогли ворога, що значно переважав їх за кількістю, – військо перського царя Дарія І. Вони захистили власні землі від загарбника та зберегли скарби своїх пращурів. Всі ці події, ймовірно, відбувалися на теренах сучасної України. Скіфи були видатними воїнами. Видатними воїнами є і українці.
   Ми прагнемо нагадати про спадщину, за яку, зокрема, боремося сьогодні. Ми здатні зберегти її для нащадків і – для всього світу.
   Виставка діє у Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корпус 12, вхід через головну браму Лаври).
Виставка триває до квітня 2023 року.
Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
_______________________________________
Вартість самостійного огляду – 90 грн (за квитком до музею), з екскурсоводом – 150 грн.
❗️Попередньо радимо зареєструватися за номером телефону (044) 280-13-96.