Биковська Олена Володимирівна

Доктор педагогічних наук

Завідувач кафедри позашкільної освіти

bikovska

Посада – завідувач кафедри позашкільної освіти
Науковий ступінь – доктор педагогічних наук
Спеціальність – 13.00.01 “Загальна педагогіка та історія педагогіки”
Тема дисертації (рік захисту) – “Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні”, 2008 р.
Вчене звання (рік присвоєння) – професор, 2008 р.
Викладацька діяльність – “Теорія і методика позашкільної освіти”, “Педагогіка позашкільної освіти”, “Методика гурткової роботи”, “Практикум з позашкільної освіти”
Вища освіта – Український державний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова за спеціальністю “Праця і професійне навчання”, 1996 р.
Науковий та педагогічний досвід – Брала участь у розробці та реалізації Концепції проекту Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” (2004), Орієнтовних критеріїв оцінки діяльності позашкільних навчальних закладів (2003), Програми розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002–2008 роки (2002), Національної доктрини розвитку освіти (2002) та інших нормативно-правових документів у сфері позашкільної освіти.
Голова Науково-методичної комісії з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.
Член спеціалізованих вчених рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій у галузі педагогіки.
Член Європейської асоціації організацій вільного часу дітей і молоді (EAICY).
Входить до складу редколегій журналів “Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова”, газети “Позашкілля”.
Відзнаки – “Софія Русова”, “Відмінник освіти України”, Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок, медаль “За вклад у науку”, Подяка Національної академії наук України, грамоти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Головного управління освіти Київської міської державної адміністрації та ін.
Тричі отримувала гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених.
Стипендіат Кабінету Міністрів України. Двічі стипендіат Міжнародного Вишеградського фонду. Фіналіст програми Конгресу США “Відкритий Світ”.
Переможець рейтингу “Кращий викладач 2007/2008 н.р. Інституту гуманітарно-технічної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова”.
Професійні та творчі напрацювання – навчальний посібник “Основи позашкільної освіти” (2011), монографії “Позашкільна освіта: теоретико-методичні основи” (2008), “Organizacja czasu wolnego dzieci w Polsce” (2008), посібники “Позашкільна освіта в Україні” (2006), “Організація відпочинку та оздоровлення дітей: концепції, технології, досвід” (2004).
Здійснила понад 30 наукових досліджень у галузі освіти. Серед них: “Розроблення змісту підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти в Україні” (2011), “Теоретико-методичні основи позашкільної освіти в Україні” (2008), “Організація вільного часу дітей у Словаччині” (2007), “Система позашкільної освіти в Україні та її роль у вихованні підростаючого покоління” (2006), “Організація вільного часу дітей у Польщі” (2005), “Ситуаційний аналіз становища дітей та жінок в Україні” (2004), “Методика виховної діяльності в позашкільних навчальних закладах” (2003), “Соціально-педагогічні основи діяльності позашкільних закладів в сучасних умовах” (2002) та ін.