Про кафедру

Кафедра теорії та методики професійної підготовки була створена рішенням Вченої ради Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова від 29 жовтня 2004 року (протокол № 3), а також шляхом поділу кафедри трудового навчання і креслення та приєднання загальноуніверситетського навчально - наукового центру «Нові інформаційні технології» («НІТ»). Новостворену кафедру теорії та методики професійної підготовки очолив заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, професор Петро Васильович Дмитренко.
   З 2015 р. очолює кафедру Наталія Михайлівна Титова, кандидат педагогічних наук, доцент.
   До структурних підрозділів кафедри відносяться 3 лабораторії: лабораторія дизайну та художньої творчості, лабораторія електротехніки та лабораторія художнього конструювання.
   Кафедра є випусковою фаховою для освітнього ступеня «Бакалавр» галузі знань 01 Освіта, спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), а саме:

• Харчові технології;
  • Технологія виробів легкої промисловості;
  • Готельно-ресторанна справа;
  • Дизайн;
  • Деревообробка.

На кафедрі здійснюють підготовку майбутніх фахівців такі викладачі як кандидат педагогічних наук, професор Д.В. Лебедєв, кандидат педагогічних наук доцент А.І. Бровченко, кандидат педагогічних наук доцент О.О.Субіна, викладачі - М.Ю.Ляшенко і О.В.Лебідь, асистент і аспірант Д.В.Чумаченко.

Головним завданням кафедри теорії та методики професійної підготовки є нарощення наукового і методичного потенціалу викладачів і навчально-допоміжного персоналу, модернізація змісту навчальних дисциплін кафедри в контексті Болонської декларації, підготовка відповідного науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу, участь у підготовці науково-методичних комплексів, проведення кафедрального моніторингу з метою забезпечення належної якості підготовки фахівців.

Напрямки роботи кафедри теорії та методики професійної підготовки

Життя кафедри

Дідик Андрій Орестович

Майстр виробничого навчання

Навчальна діяльність

Навчальні дисципліни викладання яких забезпечує кафедра

Кафедра забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: Технічна естетика, Спец. малюнок (моделювання та констр. одягу), Спец малюнок (спец. дизайн), Малюнок та композиція одягу, Матеріалознавство для дизайнерів, Художньо-промислова графіка, Основи композиції, Кольорознавство, Ергономіка, Проекторно-художній практикум, Методика за спеціалізацією, Основи художнього конструювання, Нові інформаційні технології, Інформатика і комп'ютерна техніка, Інформаційні технології в освіті, Геоінформаційні технології, Інформаційні технології в туризмі, Основи інформаційних технологій.

Навчальні лабораторії кафедри

Навчальна лабораторія  електротехніки

Навчальна лабораторія  дизайну та художньої творчості

Навчальна лабораторія  художнього конструювання

• Основи електротехніки,
  • Електропривід.

• Основи композиції і формоутворення,
  • Проектна ергономіка,
  • Естетичні цінності предметного середовища,
  • Дизайнерська біоніка,
  • Матеріалознавство для дизайнерів,
  • Проектно-художній практикум,
  • Художньо-промислова графіка та кольорознавство.

• Технічне моделювання,
  • Матеріалознавство виробів з деревини,
  • Декоративно-оздоблювальні матеріали і покриття.

Наукова діяльність

Наукова робота кафедри з ініціативної тематики спрямована тематично і проводилася в рамках загальноуніверситетських наукових напрямів: „Теорія та технологія навчання і виховання в системі освіти”, „Зміст, форми, методи і засоби фахової підготовки вчителів”.

Викладачі кафедри теорії та методики професійної підготовки НПУ імені М. П. Драгоманова велику увагу приділяють науковому співробітництву з науковими інститутами, навчальними закладами і громадськими організаціями України та інших держав. Зокрема, інститутами Національної академії педагогічних наук України (Інститут педагогіки, Інститут проблем виховання), Асоціацією позашкільних навчальних закладів України, Європейською асоціацією організацій вільного часу дітей і молоді (EAICY), провідними вищими навчальними закладами Росії, Польщі, Словаччини, Чехії та інших держав (зокрема з Краківським університетом імені Комісії народної освіти (Польща), Пряшевським університетом (Словаччина), Університетом в Градек Кралове (Чехія), Ярославським державним педагогічним університетом імені К. Д. Ушинського (Росія) та ін.

Літопис кафедри

З моменту заснування, кафедру очолював Петро Васильович Дмитренко – кандидат педагогічних наук, професор, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України, Заслужений працівник освіти України.

Почесні професори кафедри